ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ

W niedzielę, 6 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 11.00 do naszego kościoła przybył Święty Mikołaj. W czerwonym stroju, z brodą i koszykiem pełnym prezentów. Nasz Mikołaj był niezwykle radosny i energiczny, mimo swojego wieku. Najbardziej mnie zaskoczyło, ze miał ze sobą gitarę. Czyżby potrafił na niej grać? Zastanawiałam się…

Tak, nasz Gość był niezwykle utalentowany! Po krótkiej rozmowie z dziećmi i upewnieniu się, że jest we właściwym miejscu, czyli w kościele na Młodzianowie, zaczął grać i śpiewać. Zachęcił wszystkie dzieci, aby śpiewały piękną piosenkę na chwałę Bożą, z pokazywaniem o czym śpiewamy. Niektórzy rodzice porwani melodią chętnie przyłączyli się do śpiewania i pokazywania wraz z dziećmi.

Jedno duże dziecko zostało poproszone przez Świętego Mikołaja nie o wierszyk, ale o opowieść o tym, co daje mu Eucharystia. Piękna była opowieść o Panu Jezusie w małym kawałku Chleba. Słowa zapadły w serca nie tylko innych dzieci, ale również rodziców. Zachęciły nas do częstszego uczestnictwa we Mszy świętej i przystępowania do Komunii świętej.

A już na sam koniec spotkania dostaliśmy upominek od Świętego Mikołaja. W małej pięknie zapakowanej paczuszce otrzymaliśmy słodki prezent i bombki do samodzielnego złożenia. Każda do wycięcia, złożenia i zawieszenia na choince. Wszystkie oryginalne i kolorowe z pięknym napisem czego uczy nas Eucharystia.

Dla mnie najładniejsza jest ta czerwona z białymi śnieżynkami oraz złota z gwiazdeczkami. Na jednej napisane jest,
że Eucharystia uczy nas zaufania, a na drugiej, że wierności Chrystusowi.

Rodzice również wybrali sobie po jednej bombce ze swoim oryginalnym napisem. Mama zachwyciła się piękną złotą
z informacją, że Eucharystia uczy nas pokory. Tata natomiast - kolorową w zielone, czerwone i złote paski, na której widnieje napis, że uczy nas czekania.

Czekam teraz cierpliwie na to, że w naszym domu już wkrótce stanie piękna choinka. Nasze wybrane bombki powiesimy na honorowym miejscu drzewka, aby przypominały nam, że Eucharystia to Cud nad Cudami, w której Jezus daje nam samego siebie.

W tym ciężkim roku pandemii Święty Mikołaj przyniósł nam wspaniały prezent, który zawsze będzie nam przypominał,
co jest najważniejsze.

opr.